TOPR

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

Wspieramy ratownictwo górskie w Tatrach

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, możesz podarować nam 1% Swojego podatku

TOPR
Jeden procent

Pomóż ratować!

Na formularzu PIT wpisz numer KRS: 0000030706 oraz obliczoną kwotę 1% podatku lub dokonaj dobrowolnej wpłaty na konto: 72 1240 5165 1111 0000 5227 9621

Przyjaciele Fundacji

1% dla TOPR

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję 1% dla TOPR. W szczególności pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom za przekazanie 1% Swojego podatku dochodowego oraz redakcjom portali internetowych, które wspomogły nas w kampanii promocyjnej.

Każda, nawet najmniejsza kwota, służy działalności statutowej Fundacji i poprawnie bezpieczeństwa w Tatrach.

LETNIE WARUNKI w TATRACH

W Tatrach na dobre zagościło lato, a wraz z nim wielu turystów, którzy masowo ruszyli na tatrzańskie szklaki. Chcielibyśmy krótko przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby wszystkie wycieczki kończyły się bezpiecznym powrotem do dolin. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w dziale Bezpieczeństwo w górach oraz z filmami zrealizowanymi w ramach Akademii Górskiej TOPR.

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR została powołana w 1990 roku, aby wspierać ratownictwo górskie realizowane przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W 2010 roku otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i uzyskała możliwość otrzymywania wsparcia z 1%.

Do podstawowych celów Fundacji należą:
– rozwój ratownictwa górskiego w Tatrach
– wspieranie rozwoju bazy technicznej, także bazy śmigłowca TOPR
– zakup wyposażenia i sprzętu do ratownictwa specjalistycznego
– popularyzacji kwestii bezpieczeństwa w górach np. poprzez organizację różnorodnych szkoleń oraz patronat akcji Akademia górska TOPR

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji oraz udzielenia wsparcia finansowego.