Szkolenia

Fundacja TOPR zaprasza na szkolenie lawinowe.

W czasie szkolenia dowiesz się:

• jak bezpiecznie w zimie planować wycieczki w terenie wysokogórskim,
  • jakie są zagrożenia lawinowe i jak oceniać stabilność pokrywy śnieżnej,
  • jak szybko odnaleźć zasypanych za pomocą detektora lawinowego i sondy,
  • jak efektywnie odkopywać zasypanego w lawinie i jak udzielić pierwszej pomocy w wypadku lawinowym,
  • jak się zachować w trakcie i po zejściu lawiny, jak powiadomić właściwie ratowników.

Organizacja szkolenia:

Zajęcia mają charakter wykładów teoretycznych oraz ćwiczeń praktycznych w terenie prowadzonych przy użyciu lawinowego zestawu treningowego EASY SEARCHER (symulacja zasypania z kontrolą radiową z możliwością poszukiwania detektorem, sondą i systemem RECCO). Zajęcia prowadzą instruktorzy TOPR.

Co zabrać na kurs:

Strój dostosowany do warunków zimowych: bieliznę antypotną, spodnie i kurtkę zimową, polar, czapkę, rękawiczki, buty (twarde buty skórzane), ochraniacze na buty, kije teleskopowe, czołówkę, okulary przeciwsłoneczne, gogle, apteczkę osobistą, dowód osobisty. Można zabrać sprzęt skiturowy lub rakiety śnieżne.

Szkolenie zawiera: wykłady, szkolenie praktyczne w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym (detektory, sondy i łopatki lawinowe). Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

Kontakt:

fundacja@topr.pl